Ekologia również w środkach czystości

Ekologiczne podejście do życia i jego zdrowy styl, przeniknęło również do produktów używanych do sprzątania. Nie chcemy szkodliwych dla środowiska substancji, zanieczyszczających, ale również niszczących nasze zdrowie.

W trosce o przyrodę i nas samych możemy stworzyć same równie skuteczne środki do sprzątania, które nie będą aż tak kosztowne jak te zakupione w sklepach. Możliwości mamy bardzo wiele i praktycznie wszystko wyczyścimy takimi preparatami.

Najczęściej używanym środkiem jest oczywiście płyn do mycia naczyń możemy go stworzyć mieszając pół litra wody, z sokiem z pięciu cytryn odrobiną soli oraz około stu mililitrów octu, aż do zgęstnienia. Taką mieszanką możemy w tradycyjny sposób umyć wszelkie naczynia.

Ekologia wymaga również uniwersalności i mniejszej ilości stosowanych produktów, ale również nie marnowania i zanieczyszczania starymi puszkami, czy butelkami środowiska. Dlatego zamiast wyrzucać do śmieci puste opakowanie po dezodorancie, wykorzystajmy je do przygotowania uniwersalnego płynu do czyszczenia wszystkich zabrudzonych powierzchni w domu.

Wystarczy nalać do niego czterysta ml destylowanej wody, dopełnić stoma ml alkoholu, odrobiną płynu do mycia naczyń, a dla miłego zapachu wkropić odrobinę ulubionego olejku eterycznego. Dzięki tym produktom mamy właściwie dwie butelki środków do sprzątania kuchni, łazienki, powierzchni drewnianych, emaliowanych, metalowych, czy nawet luster oraz szyb.

http://dietadlawlosow.pl/dieta-oczyszczajaca-organizm/

Wszystko, co nadaje się do mycia spryskujemy płynem i wycieramy do sucha.

http://karsillahome.pl/ pisanie-prac.waw.pl